Başkanın Mesajı

 

12 Nisan 2018'de üç Nevşehirli gencin bir araya gelerek, ortak akılla başlatmış olduğumuz samimi birlikteliğimizi 20 Aylık bir süre sonunda 16 Aralık 2019'da Ankara Valiliği Dernekler Müdürlüğüne müracaatımız sonucunda tüzel kişiliğe ulaştırmış olduk. Kuruluşumuzdan bugüne kadar geçen süre zarfında 180’den fazla emekli olmuş veya aktif çalışan Nevşehirli hemşehrilerimize ulaştık.

Ziyaret ve tanışma programları ile birliğimizin ve beraberliğimizin gereklerini anlatma fırsatı bulduk. Ayrıca bu süreçte sosyal sorumluluk projesi kapsamında memleketimize dört adet köy ve okul kütüphanesi yaptık. Ankara’da birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek amacıyla geleneksel kahvaltı programları, akşam yemekleri, iftar programları düzenleyerek derneğimizi amaçlarını anlatma fırsatı yakalayarak Nevşehir Ankara arasında sağlam bir köprü oluşturduk.

Ankara'da Nevşehirliler adına samimiyet ve güven ortamı ile başlattığımız bu yolda hemşehrilerimize ve özellikle yüksek öğrenim için gelenlere maddi ve manevi destek olmak amacıyla detaylı burs programı oluşturduk. Değerli büyüklerimizin destekleriyle 100 ‘den fazla öğrenciye burs verdik. Ankara’da faaliyetlerine ara vermeden devam eden Genç Nevşehirliler Derneği olarak Nevşehir'de Okuyan 111 Orta okul Öğrencisine Ankara Gezisi ve Anıtkabir Resmi Törenini gerçekleştirdik.

Ülkemizde sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıf oluşumları normal şartlarda emeklilik zamanlarında düşünülen bir örgütlenmedir. Biz Genç Nevşehirliler derneği olarak, ortalama 25'li yaşlarda sivil toplum kuruluşuna başlamamız hem gençlik adına hemde memleketimiz adına erken başlanılmış özel bir oluşum olduğuna inanmaktayız. Sonuç olarak samimiyet ve muhabbetle başladığımız bu yolda bizlere tecrübeleri ve tavsiyeleri ile yeni ufuklar açan değerli hemşehrilerimize ve büyüklerimize sonsuz saygılarımızı ve sevgilerimizi sunuyoruz.

 

Teşekkürler…