Kurucular Kurulu

Kurucu Başkan Ziya AĞCA

Ziya AĞCA

2 Ağustos 1984 tarihinde Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde doğdum. Esnaf bir baba, ev hanımı bir annenin ilk evladıyım. İlkokulu Ankara’da, ortaokulu Batman’da, liseyi ise Ankara Endüstri Teknik Lisesi Elektrik Bölümü’nde okudum. Üniversite eğitimimin birinci aşamasını 2001 yılında Gazi Üniversitesi Elektrik Öğretmenliği ile ikinci aşamasını ise 2018 yılında Selçuk Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği ile tamamladım.

200...

ÖZGEÇMİŞ'E DEVAM ET

2 Ağustos 1984 tarihinde Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde doğdum. Esnaf bir baba, ev hanımı bir annenin ilk evladıyım. İlkokulu Ankara’da, ortaokulu Batman’da, liseyi ise Ankara Endüstri Teknik Lisesi Elektrik Bölümü’nde okudum. Üniversite eğitimimin birinci aşamasını 2001 yılında Gazi Üniversitesi Elektrik Öğretmenliği ile ikinci aşamasını ise 2018 yılında Selçuk Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği ile tamamladım.

2007 senesinde İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde başladığım iş hayatımda, 2010 senesinde eş durumundan memleketim olan Nevşehir’e tayin istedim. Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde bir Anadolu çiftçisinin altıncı evladı olarak dünyaya gelen eşimin, Ebelik mesleğindeki ilk görev yeri Iğdır oldu. Sonrasında 10 sene memleketimiz olan Nevşehir’de görevini sürdürdü. Şuan ise Ankara’da çalışma hayatına devam etmektedir. 2012 senesinde tek evladımız olan Ceylin dünyaya geldi. 2015 senesinde KPSS puanı ile başvurduğum TBMM’nin kadrolu personeli oldum.

Çalışma hayatı haricinde STK faaliyetlerime de devam etmekteyim.

Halen kurucu başkanı olarak gururla devam ettirdiğim Genç Nevşehirliler Derneği’ni 2018 senesinde üç idealist hemşerimle birlikte kurduk. İstikrarlı bir çalışma azmi ile Ankara’da yaşayan bürokrat, iş insanı, esnaf, kamu personeli ve üniversiteli hemşerilerimizi bir araya getirerek, kaynaştırma ve dayanışma anlamında büyük adımlar attık. Bu başarılı süreci genç, dinamik ve milli değerleri yüksek arkadaşlarımızla devam ettirmekteyiz. Binlerce hemşerilerimize ulaştığımız faaliyetlerimiz neticesinde 4 köy kütüphanesi kurduk. 10.000’in üzerinde kitap toplayarak kütüphanelere, çocuklara ve gençlere kazandırdık. Eğitimin değerini çok iyi bilen ve bu uğurda çaba gösteren Derneğimiz, 2021/2022 öğretim yılında Ankara’da yükseköğrenim gören Nevşehirli 100’den fazla gencimize burs imkânı sağladı.

Ankara’da yaşayan kıymetli hemşerilerimizle birçok sosyal etkinlikte bir araya gelmeye devam ediyoruz. Memleketimizde de benzer faaliyetlerde bulunarak Ankara ile Nevşehir’in kaynaşmasına katkıda bulunuyor, bir nevi köprü oluşturarak bağlarımızı güçlendiriyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün huzurunda, Anıtkabir’de, Nevşehirliler adına ilk resmi töreni gerçekleştirmenin de ayrıca gururunu yaşıyoruz. Katılım sağlayan yüzlerce hemşerilerimizle birlik ve beraberlik ruhu sergilediğimiz için onurluyuz, mutluyuz.

Devletimizin ve milletimizin değerlerini korumaya, geliştirmeye ve belirlenen yeni hedeflere halis duygularla, azimle ve istikrarla çalışmaya devam edeceğim.

 

E-posta: posta@ziyaagca.com

Web : www.ziyaagca.com

Başkanın Mesajları

Ali KOCA
Ali KOCA
Kurucular Kurulu Üyesi
ÖZGEÇMİŞ

  Acıgöl- Yuva Köyü/Nevşehir doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini  İstanbul’da tamamlamıştır. Lisans eğitimini Yalova Üniversitesinde Okul Birincisi olarak tamamlayan Ali KOCA, Eğitim hayatına İstanbul Ticaret Üniversitesi Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişkiler ( Yüksek Onur Burslu ) yüksek lisans  öğrencisi olarak devam etmektedir. Üniversite hayatında birçok Sivil Toplum Kuruluşunda aktif olarak görev yapmakla birlikte, Milli Türk Talebe Birliği Yalova Kurucu İl Başkanlığı ve Genç Müsiad Genel Merkez de sektörler biriminde görev yapmıştır.  Ulusal yayın yapan bir kanalda siyaset ve gençlik üzerine programlar yapmıştır. Aynı ulusal kanalın gazetesinde gündeme dair yazılar yazmıştır. Halihazırda kurucusu olduğu Koca Hukuk & Danışmanlıkta iş hayatına devam etmektedir. İyi düzeyde İngilizce ve başlangıç seviyesinde Gürcüce bilmektedir. Evlidir. 

E-Posta : ali.koca@gencnevsehirliler.com

Eyüp Emre GÜNEŞ
Eyüp Emre GÜNEŞ
Kurucular Kurulu Üyesi
ÖZGEÇMİŞ

   1974 Hacıbektaş, Nevşehir doğumludur. İlk,orta okul öğrenimini Hacıbektaş’da, liseyi Ankara Yenimahalle Mustafa Kemal Liseninde tamamlamıştır. Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni 1996 yılında bitirmiş, askerlik görevinin ardından 1998 yılından beri kurucu ortağı olduğu Ada Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde çalışmaktadır. Evli, 2 çocuk sahibidir.

 

E-posta : eyupemre.gunes@gencnevsehirliler.com

Fahrettin ÖZGAN
Fahrettin ÖZGAN
Kurucular Kurulu Üyesi
ÖZGEÇMİŞ

   Avanos/Nevşehir doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Özkonak Kasabasında tamamlamış olup, lise öğrenimini Nevşehir Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. Gazi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Nevşehir’de bulunan Nevpa Karoser Ekipmanları Paz. Tic. Ltd. Şti. ’de üretim planlama mühendisi olarak çalışmıştır. 2012 yılından beri PTT A.Ş ‘de çalışmakta olup, endüstri mühendisi olarak görev yapmaktadır. Evli ve 1 kız babasıdır.

E-Posta: fahrettinozgan@hotmail.com 

Faik Özcan POLAT
Faik Özcan POLAT
Kurucular Kurulu Üyesi
ÖZGEÇMİŞ

   Aslen Nevşehir Göremeli olup 1984 yılında Ankara’da doğdum. 2002 yılında Ankara Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2008 yılında Ankara Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği’nden mezun oldum. 2009 Yılında Türkiye Petrolleri bursu ile dil eğitimi ve yüksek lisansı tamamlamak üzete Amerika’ya gittim. 2012 yılında University of Texas at Austin’ den yüksek lisansımı tamamlayarak aynı yıl Türkiye Petrollerinde göreve başladım. Halen Türkiye Petrolleri Anonim ortaklığında Kıdemli Mühendis olarak çalışmaktayım. Evli ve 2 çoçuk babası olup İyi derecede İngilizce orta derecede Almanca bilmekteyim.

 

E-Posta : faikozcan.polat@gencnevsehirliler.com

Hasan GÜRLEK
Hasan GÜRLEK
Kurucular Kurulu Üyesi
ÖZGEÇMİŞ

   Nevşehir, Gülşehir doğumludur. Eğitim hayatını Ankara’da tamamlamıştır. Ticari hayatına reklam, matbaa, grafik tasarım alanlarında aile şirketi birlikteliğinde; üretim, pazarlama alanlarında ve yönetici konumunda çalışmalar yapmıştır. Türkiye’nin önde gelen kurumlarının, üniversitelerinin, özel şirketlerin ve üst düzey yöneticiler ile temaslar kurarak ticari anlamda üretime bağlı anlaşmalar yaparak kendi sektöründe ciddi ilerlemer sağlamıştır. 2014 yılında aile şirketinin almış olduğu karar ile gayrimenkul sektörüne girmişlerdir. Hasan Gürlek, Çukurambar bölgesinde Prokule Türkiye Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık firması olarak kurumsal bir alt yapıda 15 kişilik profesyonel kadro ile şirket yöneticisi konumunda şu an çalışmalarına devam etmektedir. Hasan Gürlek, Ankara ilinde profesyonel bölge değerlemeleri, araştırmaları yaparak özel şirketlerin yatırımlarına yön vermektedir. Orta seviye Ingilizce bilmektedir. Gayrimenkul yatırım danışmanlık ile ilgili profesyonel pazarlama eğitimlerine katılarak gerekli sertifikalarını almıştır. Genç Nevşehirliler Derneğinin kurulmasında kurucu üye ve Ekonomi Başkanı konumunda çalışmalara destek vermektedir.

 

E-Posta : hasan.gurlek@gencnevsehirliler.com

İnan DURUCAN
İnan DURUCAN
Kurucular Kurulu Üyesi
ÖZGEÇMİŞ

Merkez/Nevşehir doğumludur. İlk, orta öğrenimi ve okul 1.si olarak lise öğrenimini memleketinde tamamlamıştır. Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde Lisans eğitimini tamamlamıştır. Çeşitli firmalarda şantiye ve proje departmanlarında görev aldıktan sonra 2009 yılında İDSPROJE MÜH.MİM. MÜŞ.İNŞ. TAAH.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. firmasını kurmuştur. Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörde yer alan firmalara; üst yapı, altyapı, güçlendirme, enerji verimliliği, kentsel dönüşüm/riskli yapı, hizmetleri gibi konularda proje hizmeti vermekle beraber, yapı müteahhitliği konusunda bakım-onarım -taahhüt işlerini de gerçekleştirmektedir.

 

E-Posta : inan.durucan@gencnevsehirliler.com

Yasin VAROL
Yasin VAROL
Kurucular Kurulu Üyesi
ÖZGEÇMİŞ

  Derinkuyu/Nevşehir doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini memleketinde tamamlamıştır. 2008 yılında Pamukkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü kazanarak 2011 yılında mezun olmuştur. 2014 yılında Ticaret Bakanlığına memur olarak atanmıştır. Daha sonra Kamu Denetçiliği Kurumunun açtığı sınavda başarı olarak 20.10.2014 tarihinde uzman yardımcısı olarak göreve başlamış ve 02.10.2019 tarihinde uzman olarak ataması yapılmıştır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

E-posta: yasinvarol_50@hotmail.com