Eğitim Gönüllüsü Emel BÜKEN TÖRELİ'den Başarılı Öğrencilere Destek
Eğitim Gönüllüsü Emel BÜKEN TÖRELİ'den Başarılı Öğrencilere Destek

Eğitim Gönüllüsü Emel BÜKEN TÖRELİ'den Başarılı Öğrencilere Destek

Avanoslu hemşehrimiz, Genç Nevşehirliler Derneği üyesi Eğitim Gönüllüsü Emel BÜKEN TÖRELİ, Nevşehir Acıgöl 4 Temmuz  Ortaokulu'nda öğrenim gören başarılı öğrencileri Çanakkale'de düzenlenen Milli Takım Hentbol kampına götürdü. 
Hentbol Milli Takım oyuncusu Can ÇELEBİ tarafından her yıl düzenlenen Can Çelebi Hentbol Akademisinin bu yılki konukları Nevşehir Acıgöl 4 Temmuz Ortaokulu öğrencileri oldu. 

İş kadını, Eğitim Gönüllüsü Emel Büken Töreli sponsorluğunda 14 kız öğrenci kampa katıldı. 
Bir hafta süren kampta öğrenciler Milli Takım hentbol antrenörleriyle birlikte antrenman yaptılar. Hentbol Milli takım oyuncularıyla tanışma, birlikte antrenman ve maç yapma fırsatı yakaladılar. Sadece sportif olarak değil, Çanakkale tarihi şehitlik gezisi, Aquapark eğlencesi, barbekü, gala gecesi gibi eğlence dolu etkinliklere de katılma fırsatı yakaladılar.

Acıgöl 4 Temmuz Ortaokulu Okul Müdürü Hüseyin ÖZDEMİR yaptığı açıklamada " Bu kamp öğrencilerimiz için büyük fırsat oldu. Kız Hentbol takımımız hem ilimizde hem de bölgemizde çok başarılı. Emel Büken hanımefendi okulumuza daha önce kütüphane yapmıştı. Bu yıl da başarılı kız öğrencilerimizi Can Çelebi Akademi Hentbol kampına götürerek öğrencilerimizin Milli Takım oyuncularıyla birlikte maç ve antrenman yapmalarını, Çanakkale tarihini görmelerini sağladı. Eğitimde fırsat eşitliğini her daim savunan Hayırseverimiz sayesinde öğrencilerimiz unutamayacakları bir hafta geçirdiler. Kendisine bu yüce gönüllülüğünden dolayı yürekten teşekkür ediyorum." Dedi. 

Emel BÜKEN TÖRELİ Kimdir? 
Nevşehir Avanoslu olan ve Mira Temsilcilik Enerji Danışmanlık Firması Yönetim Kurulu Başkanı Emel Büken Töreli;
Enerji iletim hatları, trafo merkezleri ve Enerji santralleri için Yüksek Gerilim Malzeme ithalatı ve temsilciliği, Yurtdışı firmalar için ihale süreçleri danışmanlığı ve Enerji Santralleri yatırım faaliyetleri alanında ulusal ve uluslararası çalışmaktadır. Evli ve 1 kız çocuğu annesidir. Eğitime katkı veren bir çok “Sivil Toplum Örgütü” nün Yönetim kurullarında görev yapmaktadır. Kişisel olarak da tüm eğitim gönüllüleri ile  gençleri destekleyen projelere imza atmaktadır.

#4TemmuzOrtaokulu
#Acıgöl
#Nevşehir 
#Spor