En Çok Vana İhracatı Yapan Firma Faf Vana Sanayi
En Çok Vana İhracatı Yapan Firma Faf Vana Sanayi

En Çok Vana İhracatı Yapan Firma " Faf Vana Sanayi "

Yıllardır en çok vana ihracatı yapan firma dalında yine birinci olan Faf Vana Sanayi kurucuları kıymetli hemşehrilerimizi tebrik ediyoruz. Nevşehirliler olarak başarılarının daim olmasını diliyoruz. 

Ödül ile ilgili Faf Vana Sanayi yönetim kurulu başkanı Faruk Akpınar, ödülle ilgili şu ifadelerde bulundu; " İklimlendirme Sanayi İhracatçılar Birliği’ nin (İSİB)’in düzenlemiş olduğu “2023 İHRACATÇILAR LİDERLERİ ÖDÜL TÖRENİ” 18 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirildi.

Bir çok kategoride ödül dağıtılan bu önemli törende “TÜRKİYE’DE EN ÇOK VANA İHRACATI YAPAN FİRMALAR” kategorisinde,  1. olmanın gururunu yaşıyoruz.

Nitelikli ürünlerimiz ile FAF markasının gerek yurtiçi, gerekse yurtdışında tercih edilen marka olması, bizleri daha da heyecanlandırmakta ve daha büyük başarılar için çalışmalarımızın ve yatırımlarımızın artmasına teşvik etmektedir.

Bugüne kadar bu ve bunun gibi başarılarımızda katkısı olan tüm mesai arkadaşlarımızla gurur duyuyor ve teşekkürü bir borç biliyoruz.


FAF VANA SANAYİ Ne İş Yapar ?

"Tasarımdan Ürüne Kalite” sloganıyla 1986 yılında yola çıkan FAF Vana, uzun yılların getirdiği satış ve pazarlama deneyiminin ardından Ankara Ostim sanayi bölgesinde ilk olarak küresel vana üretimine başlamıştır. FAF Vana, bugün 11.000 m2 toplam ve 5.500 m2 kapalı alana sahip Ankara Kazan ilçesinde bulunan fabrikasında üretime devam etmektedir.

Ürettiği kelebek vana, glob vana, küresel vana, kompansatör, çekvalf, pislik tutucu, pirinç ürünler ve özel imalatlarla FAF Vana, sektörün lider kuruluşlarından biri haline gelmekle birlikte sağlamlığıyla, kalitesiyle, sağladığı güven ve istikrarla sektöründe aranan bir marka haline gelmiştir. Bu ürünler su, buhar, gaz, petrol ve atık su endüstrisinin her alanında kullanılabilmektedir.

Firmanın Ankara’da faaliyetlerini sürdüren merkez ofisinde yönetim birimiyle birlikte yurtiçi ve yurtdışı satış, finans ve tanıtım birimleri bulunmaktadır. Aynı zamanda İstanbul ve Moskova'da bulunan ofislerindeki satış ekibi ve lojistik merkeziyle ticari faaliyetlerini yaygın şekilde sürdürmektedir.

Ürünlerini 65’tan fazla ülkeye ihraç eden FAF Vana, uluslararası çalışma disiplinini ve kurumsal iş ahlakını tüm faaliyetlerine yansıtmayı ilke edinmiş ve yerel sektörü gelişmeye zorlayan itici güç haline gelmiştir. İhracat yapılan ülkelerin sayısındaki artış, her yıl büyüyen dış ticaret hacmi ve dünyanın her bölgesinde sürekli artan bilinirliğiyle FAF, artık uluslararası alanda adından sıkça söz ettiren bir firma konumundadır.

Sınırsız müşteri memnuniyetinin hedeflendiği kalite yolculuğuna teknoloji ve Ar-Ge odaklı devam eden

FAF Vana,

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası
ISO 14001:2015 Çevre Yönetimi Sertifikası
TS ISO 45001 : İş Sağlığı Ve Güvenliği Yönetim Sertifikası
CE İşareti, PED
(AB Basınç Ekipmanları Direktifi) Uygunluğu,
GOST Rusya Kalite Belgesi
API 6D Monogram Yetki Belgesi
TSE sertifikalarıyla kalitesini belgelemiştir.