Genç Nevşehirliler Başkanından Mansur Yavaş'a Ziyaret
Genç Nevşehirliler Başkanından Mansur Yavaş'a Ziyaret

    Genç Nevşehirliler Derneği Kurucu Başkanı Ziya AĞCA, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur YAVAŞ ile görüştü. Görüşme esnasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur YAVAŞ, şöyle konuştu; "Ankara'yı ortak akılla yönetmek için birçok STK ve dernekle iş birliği içerisinde olmayı sürdüreceğiz.

   Sivil toplum kuruluşlarının kamu yararına çalışması için desteklenmesinin önemli olduğunu dile getirdi. Bunun için neler yapmak lazım? Vatandaşın bu işe nasıl girmesi ve nasıl üretken olması lazım? Bugünkü belediyecilik anlayışımız bu yönde çünkü artık şehirler yarışıyor. Ankaramızı birlikte yöneteceğiz" Genç Nevşehirliler Derneği Başkanı Ağca ile görüşen Başkan Yavaş, sivil toplum kuruluşlarından gelen taleplere öncelik verdiklerini vurguladı. "Bizler yapacağımız tüm proje ve işlerde sizlere de danışacağız. Demokratik ve katılımcı uygulamalarımıza devam edeceğiz.

   Ankaramızı birlikte yöneteceğiz" diyen Başkan YAVAŞ, Ankara'da yapmayı planladıkları projeleri paylaştı. Ankara’da kültürlerini yaşatmak için birçok hemşehri derneği kurulduğuna dikkati çeken Yavaş, bu nedenle 81 ilin kültürünü başkentte yansıtacak bir proje yapacaklarını söyledi. Yavaş, 10 bin dönümlük bir arazi içerisinde hayata geçirmeyi plandıkları proje kapsamında her ilin soyut ve somut kültürel özelliklerini yansıtacaklarını anlattı.

   Genç Nevşehirliler Derneği Başkanı AĞCA, Başkan Yavaş'ın sivil toplum kuruluşlarına göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti. Memleket ve kamu yararına yapılacak projeleri dile getirerek önümüzdeki süreçte belediye tarafından verecekleri desteklerden ötürü teşekkür eden Ağca, günün anlamı üzerine Yazar Oğuz ÖZDEM'in Nevşehirin Yaşanmış Hikayeleri'ni Mansur YAVAŞ'a hediye ederek fotoğraf çekindiler.