Genç Nevşehirliler Derneği Geleneksel İftar Programı 
Genç Nevşehirliler Derneği Geleneksel İftar Programı 

Genç Nevşehirliler Derneği Geleneksel İftar Programı 

Ankara’da birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde faaliyetlerine devam eden Genç Nevşehirliler Derneği Ankara’da bir araya geldi. Programa İş insanları, bürokratlar, kamu personelleri, öğretim üyeleri, üniversiteli öğrenciler ve Maraşlı deprem mağduru aile katıldı. 

Kürsüde söz alan Genç Nevşehirliler Derneği başkanı Ziya Ağca şu sözlerle programı devam ettirdi.

" Değerli hemşehrilerim, hanımefendiler, beyfendiler, üniversiteli öğrencilerimiz ve Kahramanmaraştan gelen kardeş ailemiz hepiniz iftar programımıza hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz.

Ramazan ayı, dayanışma, yardımlaşma ve paylaşma ayıdır. Kardeşliğimizi pekiştirme, umutlarımızı yeniden yeşertme ayıdır. Geçen senelerde olduğu gibi bugün de Ramazan’ın manasına uygun şekilde bir araya geldik. 
Bildiğiniz gibi Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilimizde yıkıma neden olan depremlerde hem canlarımız hem şehirlerin alt ve üst yapıları toprak altında kaldı.
Hepimizin içi yandı, hüzünlendik, ağladık ve çoğu zaman çaresizliğe düştük ama umutsuz değildik. Hepimiz el ele vererek yaralarımızı sarmaya çalıştık. Bu anlamda sivil toplum kuruluşlarının varlığı, gayreti ve çabası yine bizlere cemiyetçilik ya da birlikteliğin önemini tekrar hissettirdi. Ankara’da ilk günden itibaren beni arayıp soran hemşehrilerimizle birlikte ortak çalıştık. Bölgeye bireysel gidecek arkadaşlarımızın araçlarını gıda, elbise, su, hijyen vb ihtiyaçlarla doldurarak yolcu ettik. İlk akşamdan itibaren Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Valilik çatısı altında yapılan çalışmalara destek verdik. Eşya taşıdık, malzeme ayırdık ve tırlara yükledik. Fiziksel anlamda tüm gücümüzle çalıştık. Kimi zaman forklift lazım oldu, kimi zaman palet, kimi zaman konteyner, kimi zaman gıda ihtiyacına sessiz kalmayan çok değerli hemşehrilerimiz sonuna kadar destek oldu. Buradan hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 
Depremin ilk haftasında bir toplantı yaptık. O ana kadar yaptıklarımızı ve sonrasında yapabileceklerimizi tartıştık. Yapabileceğimiz en önemli desteklerden biri Kozaklılı Durucan ailesinden geldi. Sağolsun hemşehrimiz Batıkent teki evini bir yıl ücretsiz şekilde deprem mağduru ailemize açtı. Bizde ekip halinde organize olarak evin tüm eşya ve ihtiyaçlarını topladık ve eve yerleştirdik. Ailemiz Ankara’ya geldiğinde şaşkınlıklarını gizleyemedi. Bu anlamda hem eşya desteği hem gıda hem de taşınmasında araç desteği veren tüm hemşehrilerime şükranlarımı iletiyorum. "

Odtü Matematik öğrencisi Selinay Özkan ve Gazi Tıp öğrencisi Mehmet Tiryaki sonrasında söz aldı. Genç Nevşehirliler Derneğinin Ankara’da bizleri yalnız bırakmadığını, maddi ve manevi anlamda desteklerinin bizler için çok kıymetli olduğunu ifade etti. Bu anlamda yaptıkları tüm faaliyetler için minnettarız dediler.

Programa katılan İş İnsanları Faf Vana Sanayi Faruk Akpınar, Mira Temsilcilik Enerji Danışmanlık Ltd.Şti/Ceo
Emel Büken Töreli, Korucu Makina 
Nuri Korucu, Sayıştay Üyesi Belma Akyüz, Yargıtay üyesi Salim Çevik, 
Hazine ve Maliye Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Genç, 
 Ankara Çubuk Kaymakamı Adem Keleş, Cumhuriyet Savcısı Alp Giray Yapar, Hakim Cem Altunsoy, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı  Rehberlik ve Teftiş Başkanı Yaşar Ata,
Enerji Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Teftiş Başkanı Vedat Yalçın, İç İşleri Bakanlığı İller İdaresi Şube Müdürü Hüsran İrdem,
Polis Akademisi Doç. Dr. Yücel Yiğit, Polis Akademisi Dr. Öğretim Üyesi İbrahim İrdem, Sayıştay Destek birimi Başkanı Nurşen Kesici, Cemkar Gıda Tuncer Karacan ve çok değerli Dernek üyelerimizle birlikteydik.

#Ramazan
#İftar
#Geleneksel
#Gencnevsehirliler