Hemşehrimiz Turgay Türkyılmaz Genel Müdür Oldu
Hemşehrimiz Turgay Türkyılmaz Genel Müdür Oldu

Hemşehrimiz Türkyılmaz Genel Müdür Oldu

Değerli hemşehrimiz Turgay Türkyılmaz Genel Müdürlük görevine atandı ve Tbmm'de Genç Nevşehirliler Derneği başkanı Ziya Ağca ile paylaştı.

Hemşehrimiz Turgay Türkyılmaz, Tarım ve Orman Bakanlığı'nda Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğüne atandı.
Türkyılmaz aynı Genel Müdürlükte Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Hacıbektaş ilçesi Aşağıbarak köyünden olan Türkyılmaz’ın Genel Müdürlük ataması Bakan Vahit Kirişçi’nin onaylamasını müteakip gerçekleşmiş olup, hemşehrimize yeni görevinde başarılar diliyoruz. 

TURGAY TÜRKYILMAZ

1968 yılında Hacıbektaş/Aşağıbarak Köyünde doğdu. Lise öğrenimini 1985 yılında Kayseri’de bitirdi. 1989 yılında Fırat Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesinden Su Ürünleri Mühendisi olarak mezun oldu. 
Çalışma hayatında ilk teknik görevine 1992-1994 yılları arasında Tarım Bakanlığı ile FAO tarafından yürütülen uluslararası bir projede Balıkçılık uzmanı alarak başladı. 1996 yılından itibaren Tarım Bakanlığının çeşitli kademlerinde mühendis ve idareci olarak çalıştı. Bu süreç içerisinde, konusuyla ilgili pek çok mevzuat hazırlık çalışmaları içerisinde yer aldı. Uluslararası bir çok projelerin yürütücülüğü görevlerini üstlendi. Halen  bazı uluslararası komisyonlarda ülkemizi delege ve baş delege olarak temsil etmektedir. 
Meslek hayatı boyunca yaptığı çalışmalar nedeniyle dönemin bakanları tarafından bir çok kez “Takdirname/Başarı Belgesi” ile taltif edilmiştir.

#Tarım
#Orman
#Balıkçılık 
#Su
#Ankara 
#Gencnevsehirliler