Nevşehirliler Ankara’da Depremzedelere Ücretsiz Eşyalı Ev Açtı
Nevşehirliler Ankara’da Depremzedelere Ücretsiz Eşyalı Ev Açtı

6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ta 7.7 ve 7.6 şiddetinde meydana gelen çifte deprem 10 ilimizde yıkıma neden oldu. Bu büyük felaketi yakından hissettiğimiz Nevşehir ilimizde, bizlerinde yakınları ve akrabaları enkaz altında can verdi. 
Ankara’da yaşayan Nevşehirliler olarak ilk günden itibaren her anlamda destek olmaya çalıştık. Tüm Nevşehirliler olarak bizlerinde canı yandı. Bu süreçte Nevşehirliler olarak ilk saatlerden itibaren; gıda, giyim, hijyen malzemesi, elbise ve benzeri tüm ihtiyaçları bölgeden gönderildi ve hala gönderilmeye devam ediyor. 

Ayrıca Ankara’da Nevşehirliler olarak, 1 yıl ücretsiz eşyalı ve tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde depremzede ailelere yuvalar açıldı. Bunlardan birinci evimiz Çolak ailesi için titizlikle hazırlandı. 

Genç Nevşehirliler Derneği başkanı Ziya Ağca ziyarette şunları söyledi. Kahramanmaraş merkezde yaşayan ve  depremden etkilenen ailemizle iletişime geçtikten sonra tüm hemşerilerilerimizin desteği ile iki gün içinde evimizi yaşamaya hazır hale getirdik. Üç çocukları olan Çolak ailesi, Ankara’da Nevşehirliler tarafından titizlikle hazırlanmış evi görünce şaşkınlıkla karşıladılar. A'dan z'ye kadar tüm ihtiyaçların hazırlanması bizleri çok duygulandırdı. Tüm Nevşehirlilere teşekkür ederiz dediler.
Ağca üç haftalık süreçte buna benzer birçok evin hem hazırlanmasında hemde koordinasyonunda gayret eden tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum dedi.


Milletimizin başı sağ olsun.

Genç Nevşehirliler Derneği Başkanı Ziya AĞCA 

#Kahramanmaraş #Hatay #Adana #Adıyaman #Gaziantep #Malatya  #Kilis #Osmaniye #Şanlıurfa #Diyarbakır